Dalešická Hladinka - I. nahrávací festival Tomáše Bendy

25. listopad 006, pivovar Dalešice

Fjärlikene, Škroupova 12°, Cat and Dogs´ Band, Black Spirit Rose

Stalo se, že jeden zvukař, co se živí focením kravin, pociťoval nedostatek kultury v okolí svého nového nocležiště. A dal tak vzniknout prvnímu večeru tradičního nahrávacího festivalu - to jest, aby ušetřil za cesťáky, slíbil kapelám živou nahrávku. To se ale ještě uvidí, jestli se mu podařilo dostatečně se spřátelit se svým krásným novým strojem..

Fjärlikene si s sebou přivezli nejvíc fanoušků. Přibližně devět. Nebo možná taky šest. Ale jak by řekl Kopčem nebo jeho utajený bratr Posmut, bylo to mnoho.

Škroupova 12° - název, který nevěstil nic dobrého, skrýval velké překvapení. Muzika energická, barevná tak jako jsou tyto obrázky ošklivé a černobílé. Nejmenovaný pivní básník hovořil o kapele se silným testosteronovým nábojem. Šeredně se ale zmýlila rumová pralinka, co Škroupy přirovnávala ke starým Třem Sestrám. Jednak muzikanty urazila, a kromě toho byla poněkud vedle..

intermezzo 1 - oslík, vepřík, Svatuška, tatínek, Jude a Pepa Jindrák (Omyl, Hrtan!)

Cat and Dogs´ Band - lidé co dělají problémy všem, kteří chtějí napsat jejich název správně anebo hodnotit jejich muziku. Názory na dalešické vystoupení se výrazně lišily hlava od hlavy. Mně se to třeba líbilo - bylo vidět, že psi i kočka pilně cvičili, a i během produkce sem tam ladili se zvukaři různé drobnosti. Snad že kytarista tam prý měl moc exhibicí - já jsem je nepostřehl, ale měl jsem vědomí rozšířené kouzelným jablkem, takže možná jo.

S tvrzením, že s odchodem několika hráčů jakoby byly muzice obroušeny hrany, bych polemizoval - tam prakticky žádné hrany ani nebyly, a hádám že možná by ani být neměly. Oni prostě hrajou takto. Je to málo?

Kromě toho, samo publikum včetně hodnotitelů mělo poněkud obroušené hrany vnímání - dalešické pivo je totiž výborné, ne jak ty patoky z Brna nebo třeba z Protivína..

víly tu jsou..

Doufejme že nahrávka se vydaří a živák nebude ani pro kočku, ani nebude stát za psí štěk..

intermezzo 2 - blíží se zatmění Slunce

Black Spirit Rose - zatraceně mladí (obzvlášť někteří), děsně dekadentní, zvláště někteří, a taky nepominutelně talentovaní - kór někteří..

Kluci mají docela zálibu v symbolech - v textech i na pódiu..
.. ale v těch klátivých pohybech tentokrát žádný symbol nehledejte - pánové jsou bohémové

Závěr festivalu byl stejně stylový jako jeho průběh. Na ty co zbyli čekala exkurze do jednoho z nejhlubších třebíčských nonstopů, a následně noclech na inseminační stanici. Nyní nezbývá než házet lopatami na splacení nemalého mínusu co ze soboty vzešel, a těšit se na 6. ledna, kdy snad proběhne další kolo..