Milan M. & Husa presents: Jak je to s tou mladou brněnskou scénou?

díl druhý - moment, kdy to kurva vlastně bylo.....ÁÁÁ! - 2. 2. 005

Hynek Robeš, Che, Budoár Staré Dámy

Pořad byl opět uvedem tvorem básnickým. Tentokrát padla volba na Hynka Robeše, známého moderátora, spolupachatele několika kulturních počinů a údajně i dadaistického hip-hopera. Jeho syrové texty padaly na úrodnou půdu - publikum se smálo jen když mělo..

v zákulisí se cyničtí bubeníci nejprve napájeli nealkoholickými nápoji, ale pak i oni podlehli charismatickému poetovi, iniciátorovi nikdy nevzniknuvšího, leč zcela nezávislého časopisu Kančí Jeb..

.. o publiku nemluvě

Večer odsýpal v tempu zcela nečekaném. Člověk se chvilku zakecal u piva, a už mu unikl začátek vystoupení kapely Che. Ta je jednou z mnoha, řekněme, sesterských kapel slavného Čvachtavého Lachtana, které se vyznačují tím, že se vyvíjejí velmi rychle a neočekávatelně. Narozdíl od minulého poněkud kontroverzního zážitku s projektem CS_Zvuk se však Che drží staré dobré.. hudby. Prostě hudby. Ne, vážně bylo to dobré, ale po týdnu už po mě nikdo nechtějte konkrétnější soudy. Třeba příště..

Obsazení kapely dávalo tušit, že tři hráči nebudou znamenat tři nástroje..

Povšimněte si tuningu Evženovy pravé ruky..

Jak jsem říkal, nezůstalo jen u třech nástrojů, a ani pouze u nástrojů. Známý ruchový mág Martin (dvojče Evžena) se tentokrát blýskl zánovním psacím strojem..

Po dalším pivu (od kterého jsem se opět vrátil pozdě) sestoupili ze schodů od šatny ti, kvůli kterým většina návštěvníků nejspíš přišla. Taky jsem se těšil, neboť B.S.D. jsem viděl naposledy předloni v Jabloňanech, a to nebyla událost, ze kterých si lidé mnoho pamatují. Nicméně mě poněkud srala zjištění, která jsem učinil téhož dne během dopoledne. V noticce v novinách (MF Dnes), stejně jako v kulturním tipu brněnského rockového rádia, byla tato akce zmiňována, a to v tom duchu, že "zahraje kapela Budoár Staré Dámy". Tečka. Na Hrobeše a na Che se sralo z nebeských výšin, což mě teda mrzí. Ale dost plivání síry, zde jsou fotky..

Bylo vidět, že Budoáři se zas o něco vyhráli, jejich dřívější kouzelnou nervozitu vystřídala jistá nenucenost. Na Husím koncertě slavily premiéru dvě nové písně, o kterých by si člověk, který BSD 4 roky neslyšel, mohl myslet že jsou od někoho jiného. Holt už jim taky není patnáct, a časy, kdy Brnem obíhala dezinformace, že kapela se jmenuje "Ložnice Staré Dámy", čili L.S.D., už se taky asi nevrátí. Ach..

Ondra Klíč pokaždé působí, jakoby se ho to dění na jevišti tak nějak netýkalo..

O to výraznější je pak dámská (a převažující) část ansámblu. Dodnes nechápu, jak může existovat někdo, kdo dokáže zpívat jako Myška či Karkulka (viz starší alba Květů), a jindy jako Kurt Cobain. Do hrdla Marty se budou časem pořádat laryngologické exkurze..

BEWARE OF 655 kB !

Delší čas se proslýchá, že kapela ve zkušebně nenacvičuje jen písně, ale do budoucna i tance. Možná jsme byli svědky zárodků komplikované metafyzické choreografie. Koukalo se na to hezky..