ŠesTÝ ROčNík LesNího FeStiVAlu KRÁKOR - 25.-27. červen, Moravský Krumlov - Vrabčí hájek

Každoroční orgasmus veškerých kulturních aktivit Sopliska nezklamal ani letos. Výčet kapel a podobné věci najdete (snad) tady.

Situace v pátek ráno byla velmi napjatá. Ráno pršelo až chcalo, navíc bylo třeba postavit čajovnu - na tyčích vhodných možná tak na podpal nebo do sběru. Stan nakonec k údivu všech povstal, a dokonce ani nespadl. Nicméně, všichni, kdož jste navštívili čajovnu, vězte, že teď už přežijete všechno. V popředí básník, zapírač a hlavně zatloukač Hynek ve standartním postavení.
173 kB 150 kB 135 kB

Jako žhaviči reproduktorů posloužili pánové z brněnské psychedelické kapely Květy.
225 kB

Květinový bubeník pomohl i následující skupině mladých lidí převážně z Kohoutovic. Japka dočasně přišli o bubeníka - prý má snad zaracha nebo co. Trochu nezaslouženě měli Japka víc členů než posluchačů, ale té hrstce přítomných se snad líbili.
170 kB 155 kB

Největší vlna publika přišla před a během výstupu Idiot Crusoe. Tito mají na Soplích akcích status nezpochybnitelných stars, takže neunikli zájmu bulvárních médií - viz fotograf Horáce. Obecenstvo už bylo velmi různorodé, od punkýšů přes básníky a zástupce ovocí až po Karlosového psa. Souhlasně přikyvoval i pan Řáholec - tanečník, člen inventáře a mírumilovný komunistobijec.
173 kB

Hrdinou dne se stal pán s uměleckým jménem Fyzické Osoby. Zastupoval nepřítomnou desetičlennou kapelu Ylo Africký Slon, která byla zřejmě schvácena africkou rýmou. Minimalismus zvítězil, na kytaristu bez kytary budeme dlouho vzpomínat.
150 kB

Snímky ze zákulisí - ani Krákor není o ničem jiném než o kšeftu a o penězích - dokonce i biblická bytost se přehrabuje v mamonu, opodál uzavírají své špinavé obchody Ibrahim Al-Átal s tajemnou cizinkou z říše Slunce.

Početní BBP navazují na starší pražský underground, a dělají to s veškerou láskou a nenávistí. To co připomíná hlavu panenky je skutečně urvaná hlava panenky, Pavarotti zpívá lidovky a vše je aspoň na chvíli tak, jak má být.

Jména následujících kapel dodám, až si vzpomenu kdo to je. Pamatuju si že byli dobří, ale těch piv už bylo moc. Omlouvám se oběma kapelám.

Totéž i platí pro pány, kteří po kapele Nezpapaláš (údajně provázané s ozajstno zlým spolkem Horác) zahájili druhý den hraní. Jak je vidět, kocovina byla i v odpoledních hodinách ještě značná a před pódiem bys nepotkal živáčka, ještě tak možná mrtváčka. Zato u kasy se živě diskoutovalo, obchodovalo, smlouvalo a bylo.
265 kB 430 kB

Velký ohlas si získal Skrytý půvab byrokracie, partička to čtyř charismatických Pražáků z Prahy. Došlo i na trhání knih a oblíbený tlampač.
430 kB

Atmosféru jako někde na Portě vytvořil císař Záviš Znojemský - jen ty texty by asi na Portě moc neuspěly.
170 kB

V sobotu odpoledne, za doprovodu značného vyčerpání přihlížejících, zahrála žatecká kuriozita - Stolní společnost.

Pak si zase nic nepamatuju, najednou se ale objevil Hrobeš Zvěstovavý, který ohlásil přítomnost úředníků z odboru sociální péče, kurev z OSA zla, a taky kapely Stará dobrá ruční práce. Rtuťovití Přerované vytáhli z lidí všechny taneční kreace, co v nich byly, a neopomněli zahrát ani oslavné hymny na zmiňované byrokratstvo. Nepodařilo se jim ale vzbudit pána, který spal v čajovně, a který by mohl pány z Prezervativního svazu velmi nehezky inzultovat, ne-li přímo opéct a sežrat. Bohužel se mi nepodařilo ani vypátrat někoho z ouřadů, natož ho vyfotit, takže nástěnka hanby se odkládá na jindy. Nedaleko areálu se během koncertu SDRP rozpoutaly ohňostroje, zřejmě na počest konce festivalu Krákor, že je zase na rok pokoj. Z technických důvodů nebyla nasnímána Kapela Sobola, ale slyšel jsem něco o 10 pivech a 8 rumech, takže to asi taky stálo za to.