UŠI A VÍTR - permanentní festival

fotky ze 17. listopadu

Permanentní festival Uši a Vítr je vynález Erika Friče - každý čtvrtek se v Brně na Skleněnce sjedou hudebníci, básníci, umělci a jiní intoši, a mnohdy to bývá víc než zajímavé. A jelikož 17. listopad je datum, které pro mnoho lidí včetně Erika znamená mnoho, byl tento čtvrtek obzvlášť nabitý..

J. J. Neduha & Pepa Klíč zahájili čtvrteční maraton už ve čtyři hodiny (!) odpoledne několika křehkými písněmi

212 kB
227 kB

Pavel Zajíček & Pepa Klíč & Tomáš Vtípil & computer - čtení básní Pavla Zajíčka za hudebního (Pepa, trochu Tomáš) a hlukového (Tomáš) doprovodu. Po nějaké době se z některých návštěvníků začínalo zřetelně kouřit..
289 kB 278 kB

Orchestr všedního soudného dne - i zde zůstal na pódiu Pepa Klíč coby "permanentní umělec", toho večera ale už naposled..
207 kB

Posléze nastoupili Los Perdidos - mix ska a latinoidního sračkopopu. Nehrají špatně, ale vůbec se to do programu toho večera nehodilo. Ovšem někteří je ještě neslyšeli, a museli se přesvědčit na vlastní uši, a některým se to dokonce i líbilo. Mně fakt ne. Nahoře na galerii pak hrála (prý) Dáša Vokatá, a po ní se Erik pokusil rozpoutat bouřlivou diskusi o uplynulých 16-ti letech. Nakonec moc bouřlivá nebyla, ale zajímavá rozhodně ano..

All Tommorrow´s Parties Band vrátil publikum z horké střední Ameriky zpět do příjemně zastydlého brněnského sklepa. Je to revival Velvet Underground, a byli první toho večera, na koho se opravdu pařilo..

Jestliže ATP Band byli první, na koho se pařilo, pak Špinavý Spodní Prádlo úspěšně zbořilo hranici mezi pódiem a publikem. Možná i proto, že Prádlo i publikum předtím zbořilo částečně i sebe. Během půlhodinového běsnění létaly vzduchem struny, vousy, neslušná slova i extatické výkřiky..

Orgie menšinových žánrů vyvrcholily až po půlnoci vystoupením Havárny