UŠI A VÍTR - permanentní festival

11. květen 006

Permanentní festival Uši a Vítr je vynález Erika Friče - každý čtvrtek se v Brně na Skleněnce sjedou hudebníci, básníci, umělci a jiní intoši, a mnohdy to bývá víc než zajímavé.

Gregor Samsa, Petr Čichoň a Nedělní Lidé.

Po vernisáži obrazu Attily Gála četl Erik několik krátkých grotesek od Istvána Örkényho. Mohu doporučit. A jelikož se většina večera nesla v ugrofinním duchu, začali hrát maďarští Slováci z Prahy v čele se zmiňovaným Attilou Gálem - Gregor Samsa. Nadšené publikum neskrblilo chválou, provolávalo "Výborně!" a "Nem tudom!" a z koncertu odcházelo hluboce poučeno krásnými texty ..

Petr Čichoň je tajuplný básník, který bohužel byl po několika křehkých slezsko-německých básních přerušen výkřiky "Nedělní lidé!" a "Aarische Liebe!", takže předčasně dezertoval z pódia.

Kapela Čtvrteční Verbež - ehm, totiž Nedělní Lidé se změnila mnoha změnami - odešla basa, zato teď chytá déšť do obráceného nástroje pán s pozounem, nebo jak se ta věc nazývá, a nechytá-li déšť, čte si pochybné tiskoviny během koncertu, zřejmě proto že se ještě nenaučil všechny písničky. Ne, vážně, je to sranda (viz hlavně bratr Luprich) a nářez (viz celá kapela) ..