UŠI A VÍTR - permanentní festival

3. srpen 006

Permanentní festival Uši a Vítr je vynález Erika Friče - každý čtvrtek se v Brně U Sucháča (dříve na Skleněnce) sjedou hudebníci, básníci, umělci a jiní intoši, a mnohdy to bývá víc než zajímavé.

Večer začal několika básněmi portugalského básníka, jehož jméno mi vypadlo, v podání Erika Friče. Posléze přišla kapela Gloster, což je pohrobek prý legendární skupiny Gloster 69. Nevím o nich mnoho, tak se spokojím s konstatováním že šlo o svěží punk, který se obejde bez většiny věcí které mi u punkových kapel často vadí..

Punkové zaměření kapely je podtrženo baskytarou - má jen tři struny, a tyto jsou natažené našikmo - viz obrázky.
Na chvíli se ke Glosterům přidal i výběrčí příspěvků na Potulnou Akademii, známý převážně jako "Blonďák" - někdejší člen této proměnlivé grupy..

Po punku následovala poetická vsuvka (Erik: "Dostali jsme deset tisíc od ministerstva kultury za poezii, takže za trest budou básně!"), a po ní se na pódium vedrali "všiví alternativci" z Vysočiny - Veš na pleši

Všiváci mají pohyblivého basáka a bubeníka, před kterým půjčené bicí v panice prchají směrem k východu z hospody. A mimochodem, hráli výborně..